Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dlaczego rodzice uwielbiają bambusowe produkty dla swoich pociech?

2024-05-07
Dlaczego rodzice uwielbiają bambusowe produkty dla swoich pociech?

Po pierwsze bambusowa przędza ma wspaniałe właściwości, które świetnie się sprawdzają w ubrankach i akcesoriach dla dzieci:

 • Antybakteryjne, antyalergiczne i antygrzybiczne: Bambusowa wiskoza jest znana ze swoich naturalnych właściwości, które pomagają w utrzymaniu higieny i zdrowia skóry niemowląt. Dzięki tym właściwościom ubranka z bambusowej wiskozy są odpowiednie nawet dla dzieci z wrażliwą skórą.

 • Doskonała absorpcja wilgoci: Bambusowa wiskoza ma zdolność absorpcji wilgoci o wiele lepszą niż bawełna. Dzięki temu ubranka wykonane z tej tkaniny szybko wchłaniają pot i wilgoć z ciała dziecka, zapewniając mu komfort i suchość przez cały dzień.

 • Właściwości termoregulacyjne: Produkty z bambusowej wiskozy są znane z doskonałej regulacji temperatury. Oznacza to, że w ciepłe dni ubrania te zapewniają uczucie chłodu, a w chłodniejsze dni utrzymują ciepło, co sprawia, że są idealne dla niemowląt przez cały rok.

 • Ochrona przed promieniowaniem UV: Bambusowa wiskoza naturalnie chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, co jest dodatkowym atutem, zwłaszcza podczas letnich dni spędzanych na świeżym powietrzu.

 • Miękkość i delikatność: Tkanina z bambusowej wiskozy jest niezwykle miękka i delikatna w dotyku, co sprawia, że jest przyjemna dla skóry niemowląt. Dzieci mogą nosić ubranka z bambusowej wiskozy bezpiecznie i komfortowo.

Z uwagi na te właściwości chętnie wybieramy bambusową przędzę do naszych produktów. Polecamy Wam produkty z muślinu, które zawierają aż 60% bambusa, nasze kocyki z bambusową przędzą i rampersy.

 

Po drugie bambusowa przędza jest uważana za bardziej ekologiczną niż bawełna.

 • Szybki wzrost bambusa: Bambus jest jedną z najszybciej rosnących roślin na świecie. Może osiągać dojrzałość w zaledwie kilka miesięcy, podczas gdy bawełna potrzebuje znacznie więcej czasu na wzrost i dojrzałość. Szybki wzrost bambusa oznacza mniejsze zużycie zasobów naturalnych i mniej emisji CO2 związanej z jego uprawą.

 • Mniejsze zużycie wody: Uprawa bawełny wymaga ogromnych ilości wody. Bambus natomiast potrzebuje znacznie mniej wody do wzrostu, co sprawia, że jest bardziej efektywny pod względem zużycia zasobów wodnych.

 • Brak potrzeby stosowania pestycydów: Bambus rośnie szybko i ma naturalną odporność na wiele szkodników i chorób, co minimalizuje potrzebę stosowania pestycydów. W przypadku bawełny, często konieczne jest regularne stosowanie pestycydów i chemikaliów, co może prowadzić do zanieczyszczenia gleby i wód gruntowych.

 • Minimalny wpływ na glebę: Uprawa bambusa może pomóc w ochronie gleby poprzez zapobieganie erozji i utrzymywanie struktury gleby, ponieważ jego system korzeniowy jest bardziej stabilny niż system korzeniowy bawełny.

 • Odwracalność kultury: Bambus jest odnawialnym źródłem, które może być zasadzone ponownie po zastosowaniu. W przypadku bawełny, uprawa ta często wyczerpuje glebę, co wymaga odroczenia jej ponownego użycia lub zastosowania innych metod rekultywacji.

 • Biodegradowalność: Produkty z bambusa często są bardziej biodegradowalne niż produkty z bawełny, co oznacza, że generują mniej odpadów po zakończeniu użytkowania.

Wybierając produkty z bambusa zamiast bawełny, możemy wspierać bardziej zrównoważone praktyki produkcji i ograniczyć nasz ślad ekologiczny.
W Pink No More projektując i produkując nasze produkty zawsze staramy się myśleć o środowisku. Z tego powodu wybieramy tkaniny od europejskich dostawców, wykorzystujemy bambusową przędzę, szyjemy w Polsce i ograniczamy do minimum zużycie plastiku.

Polecane

Koc bambusowy nagietki MINT

Koc bambusowy nagietki MINT

127,20 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 135,15 zł/1szt.Cena regularna 159,00 zł brutto/1szt.
Koc bubble CREAM

Koc bubble CREAM

127,20 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 135,15 zł/1szt.Cena regularna 159,00 zł brutto/1szt.
Koc bambusowy z kapturkiem PINK

Koc bambusowy z kapturkiem PINK

127,20 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 135,15 zł/1szt.Cena regularna 159,00 zł brutto/1szt.
Otulacz muślinowy PLANTS

Otulacz muślinowy PLANTS

79,20 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 99,00 zł/1szt.Cena regularna 99,00 zł brutto/1szt.
RAMPERS BAMBUSOWY CREAM 0-3 MSC

RAMPERS BAMBUSOWY CREAM 0-3 MSC

109,65 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 129,00 zł/1szt.Cena regularna 129,00 zł brutto/1szt.
pixelpixelpixelpixelpixelpixel