Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

DO FOTELIKA I WÓZKA

( ilość produktów: 13 )

Otulacz do fotelika samochodowego - Kocyk do fotelika

 

Jeżeli miałybyśmy polecić mamie jeden produkt, który naprawdę ułatwi jej życie z niemowlakiem z pewnością byłby to otulacz do fotelika samochodowego. Jest to specjalnie zaprojektowany kocyk do fotelika, który zawiera otwory na pasy i pozwala bezpiecznie otulić dziecko podczas podróży w pierwszym foteliku samochodowym. Z otulaczem zapomnisz o ciągłym ubieraniu i rozbieraniu dziecka, które towarzyszy podróży samochodem z maluchem. Jest to udręką dla mamy i dziecka, które zazwyczaj usypia podczas jazdy samochodem.

Zerknij tutaj, aby zobaczyć jak wygląda otulony w otulacz maluch 

Jak używamy otulacza do fotelika?

Otulacz wkładamy do fotelika samochodowego i przekładamy pasy fotelika przez otwory w otulaczu. Gdy wychodzimy z dzieckiem z domu wkładamy je do fotelika, zapinamy pasy i otulamy otulacz. Nasz otulacz pozwala trójwarstwowo otulić najmniejsze dziecko (dwuwarstwowo starsze) i dodatkowo posiada kapturek z bezpiecznie regulowanym kapturkiem. Dzięki otulaczowi nie musimy zatem ubierać w dziecka w kurtkę. Gdy wychodzimy na zewnątrz, w otulaczu jest maluchowi wystarczająco ciepło, otulacz zastępuje mu kurtkę. Gdy wsiadamy do samochodu jednym ruchem, dzięki wygodnemu długiemu rzepowi, rozpinamy otulacz. Podczas jazdy dziecko zasypia, w otwartym otulaczu nie jest mu gorąco. Gdy dojeżdżasz na miejsce nie musisz budzić dziecka i wkładać mu kurtki. Wystarczy, że zapniesz otulacz i możesz, śpiące nadal dziecko, zabrać w foteliku na zewnątrz. 

Zerknij tutaj, aby zobaczyć jak wygląda otulacz w foteliku

Czy otulacz jest wystarczająco ciepły?

Nasz otulacz ma optymalnie dobrane wypełnienie, tak aby maluchowi było ciepło na dworze gdy jest otulone i aby w samochodzie nie było mu zbyt ciepło. Wnętrze naszego otulacza to 100% bawełniana tkanina. To bardzo ważne, aby otulacz nie był zbyt gruby, bo wówczas dziecku będzie niewygodnie i za ciepło podczas podróży samochodem. Gdy jest bardzo zimno na dworze można dziecko w otulaczu dodatkowo przykryć kocem, który zdejmiemy w samochodzie. Nie wybierajcie zatem zbyt ciepłych otulaczy, bo to zupełnie dyskwalifikuje ten produkt.

W jakich sytuacjach przydaje się otulacz do fotelika?

Otulacz jest potrzebny, gdy przemieszczamy się z maluchem samochodem np. do lekarza, do sklepu, z wizytą do dziadków. Czyli w takich sytuacjach, gdy dziecko jest cały czas w foteliku i nie spędzamy z nim długiego czasu na zewnątrz. Wbrew pozorom nawet pierwsze tygodnie życia z maluchem obfitują w takie wycieczki: pierwszy powrót ze szpitala, na ważenie, na badanie, na szczepienie, na zdjęcie szwów z mamą. Za każdym razem malucha trzeba byłoby kilka razy ubierać i rozbierać, co na początku nie jest łatwą sprawą i dodatkowo maluchy tego nie lubią.

Na jaką porę roku nadaje się otulacz do fotelika?

Rekomendujemy otulacz na jesień i wiosnę, na cieplejsze zimowe dni, ale także na letnie wakacje nad Bałtykiem, gdzie świetnie się sprawdza w foteliku lub wózku podczas wietrznych spacerów, gdy pogoda nie dopisze.

Do jakich fotelików nadaje się otulacz?

Otulacz jest przeznaczony do pierwszych fotelików od 0 do 12 miesięcy, w zależności od wagi dziecka i parametrów fotelika. Nasze otulacze mają tak zaprojektowane otwory, że są uniwersalne i pasują do fotelików z 3 i 5 punktowymi pasami.

Lepszy jest otulacz wiązany czy na rzep?

Ze względów bezpieczeństwa rekomendujemy wyłącznie otulacze na rzep. Czasami jest potrzeba natychmiastowego wyjęcia dziecka z fotelika np. gdy się zakrztusi, wymiotuje, płacze i odpięcie rzepu nie utrudni tego. Wiązane otulacze otwiera się dłużej i zawsze mogą się zaplątać lub może się zrobić na nich supeł.

Jak jeszcze mogę używać otulacza?

Nasze otulacze pasują również do zapinanych na pasy bujaczków i leżaczków dla maluchów, więc jeśli planujesz zakupić takie sprzęty z pewnością wykorzystasz w nich otulacz. Maluchy uwielbiają spać na tarasie w leżaczku i naszym otulaczu. Kto by tego nie lubił? Otulacz może Ci również posłużyć jako lekki śpiworek do gondoli lub spacerówki.

Dlaczego warto wybrać otulacz do fotelika Pink No More?

Wprowadziliśmy otulacz na polski jako jedna z pierwszych firm, szyjemy go od kilku lat i cały czas go testujemy i ulepszamy. Używamy tkanin najwyższej jakości, szyjemy w profesjonalnych polskich szwalniach i dbamy, aby był bezpieczny. Mamy wiele kolorów i wzorów do wyboru. Wybierając nasz otulacz masz pewność, że wybierasz sprawdzony produkt najwyższej jakości.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel