Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nakrycie głowy dla maluszka, czyli czapeczki niemowlęce

2021-12-20
Nakrycie głowy dla maluszka, czyli czapeczki niemowlęce

Ta część garderoby maluszka, która wzbudza najwięcej kontrowersji. Niektórzy twierdzą, że czapeczki niemowlęce to konieczność jedynie w przypadku gdy wieje albo robi się zimno, inni natomiast że to obowiązkowa część garderoby każdego niemowlaka. Kiedy maluszkom powinno się ubierać czapeczki niemowlęce, a kiedy nie, oraz o tym, na co należy zwracać uwagę przy ich zakupie, przeczytacie poniżej.

Kiedy zakładać maluszkom czapeczki niemowlęce?

Zdania  na temat ubierania niemowlęciu czapeczki w domu są podzielone. Niemniej jednak, szczególnie w pierwszych tygodniach życia, czapeczki niemowlęce przydają się szczególnie po kąpieli, kiedy nie chcemy narazić naszego maluszka na przewiane bądź zbyt dużą różnicę temperatur pomiędzy ciepłą wodą w której był kąpany, a temperaturą w pomieszczeniu.

Maluszki, które dopiero co przyszły na świat, mogą mieć problem z utrzymywaniem właściwej temperatury i zbyt szybkim wychładzaniem się. Wtedy świetnie sprawdzą się nasze czapeczki dla maluszków do 3 miesiąca życia

Gdy w naszym domu bądź mieszkaniu jest ciepło, a nasz maluszek waży już ponad 3 kilogramy,  w ciągu dnia możemy zrezygnować z tej części garderoby i przeznaczyć czapeczki niemowlęce jako obowiązkowy element po każdej kąpieli. Nie trzeba ich zakładać na długo,  wystarczy ok. 15 minut aby nasze maleństwo przyzwyczaiło się do temperatury panującej w danym pomieszczeniu. Po upływie tego czasu możemy zdjąć czapeczkę beż wyrzutów sumienia, że narażamy maluszka na przeziębienie. Gdy nasz maluszek przyszedł na świat wiosną bądź latem, czapeczki świetnie sprawdzą się podczas pierwszych spacerów.

Czapeczki niemowlęce są także wskazane, gdy na dworze świeci mocne słońce. Skóra na głowie maluszka jest bardzo delikatna, dlatego łatwo o podrażnienia. W takim przypadku świetnie sprawdzą się nasze czapeczki w dwupaku, które idealnie pasują zarówno na lato, jak i na wczesną wiosną bądź jesień.

Jakie czapeczki niemowlęce wybrać?

Najlepiej postawić na jakość. Czapeczki niemowlęce to element garderoby, którego nasz maluszek nie używa przez cały czas. Ważne jest jednak, aby wykonane były z najwyższej jakości materiałów, przepuszczających powietrze oraz niepodrażniających skóry maleństwa. W naszej ofercie znajdują się czapeczki wykonane z najlepszych gatunków materiałów, dostosowane do odpowiedniej pory roku, tak aby nie przegrzewać maluszka.  Zaprojektowano je z myślą o tym, że maleństwa szybko rosną, dlatego wyposażono je w regulowany supełek, który pozwala na dostosowywanie rozmiaru czepeczki do główki dziecka

Zasadą jest, że niemowlak, który ukończył pierwszy miesiąc życia, na spacerze obowiązkowo musi mieć czapeczkę, gdy temperatura spada poniżej 15 stopni Celsjusza. Na spacerze, warto mieć przy sobie czapeczki niemowlęce,  w przypadku, gdyby temperatura spadła o kilka stopni.

Jeżeli nie wiesz jakie czapeczki niemowlęce wybrać, zajrzyj do naszego sklepu https://pinknomore.pl/pl/.

 

pixelpixelpixelpixelpixelpixel