Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pięć najważniejszych zalet karmienia piersią

2023-04-04
Pięć najważniejszych zalet karmienia piersią

Karmienie piersią to sposób odżywiania niemowląt, który przynosi wiele korzyści zarówno dla dziecka, jak i dla matki. Oto pięć najważniejszych zalet karmienia piersią.

1. Zdrowie dziecka Karmienie piersią dostarcza dziecku niezbędnych składników odżywczych, w tym białka, tłuszczu, węglowodanów i witamin. Karmienie piersią zwiększa również odporność dziecka na choroby, ponieważ matka przekazuje dziecku swoje przeciwciała, które pomagają zwalczać infekcje i choroby. U dzieci karmione piersią powstaje również mniejsze ryzyko wystąpienia alergii, astmy i otyłości w późniejszym życiu.

2. Więź między matką a dzieckiem Karmienie piersią to nie tylko sposób na odżywianie dziecka, ale także sposób na budowanie silnej więzi między mamą a maleństwem. Podczas karmienia mama i dziecko mają bezpośredni kontakt skóra do skóry, co pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalny dziecka. Badania wykazały, że dzieci karmione piersią mają mniejsze ryzyko wystąpienia depresji i innych zaburzeń emocjonalnych.

3. Wygoda Karmienie piersią jest wygodne. Nie ma potrzeby przygotowywania butelek, mieszania mleka i mycia sprzętu. Mama zawsze ma ze sobą pokarm dla dziecka i może je karmić w każdym miejscu i czasie, bez konieczności szukania kuchni czy kawiarni, pamiętaniu o zabraniu butelki i odpowiedniej ilości mieszanki. Jest to też bezpieczne rozwiązanie

4. Oszczędność pieniędzy Karmienie piersią to także oszczędność pieniędzy. Nie ma potrzeby kupowania mleka, butelek, smoczków i innych akcesoriów związanych z karmieniem butelką. Karmienie piersią jest darmowe i pozwala zaoszczędzić wiele pieniędzy.

5. Korzyści dla kobiety Karmienie piersią ma wiele korzyści dla matki. Przede wszystkim, pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka piersi i macicy. Karmienie piersią również pomaga matce szybciej wrócić do formy po porodzie, ponieważ pobudza produkcję hormonów, które pomagają zmniejszyć rozmiar macicy i spalić kalorie.

Karmienie piersią to naturalny sposób na odżywianie dziecka, który przynosi wiele korzyści zarówno dla dziecka, jak i dla matki. Dlatego warto zastanowić się nad tym sposobem karmienia i spróbować go w praktyce. Należy pamiętać, że mimo iż karmienie piersią jest naturalnym elementem macierzyństwa, to nie zawsze jest łatwe czy możliwe. Dlatego jeżeli z jakichkolwiek powodów zdecydujesz się na karmienie mm, to nigdy nie miej wyrzutów sumienia! Każda z nas musi znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie. 

Polecane

Otulacz bambusowy FLOWERS

Otulacz bambusowy FLOWERS

103,20 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 109,65 zł/1szt.Cena regularna 129,00 zł brutto/1szt.
Pieluszka BOTANIC 75x75 cm

Pieluszka BOTANIC 75x75 cm

47,20 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 50,15 zł/1szt.Cena regularna 59,00 zł brutto/1szt.
Pieluszka CHERRIES 50x50 cm

Pieluszka CHERRIES 50x50 cm

31,20 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 41,65 zł/1szt.Cena regularna 39,00 zł brutto/1szt.
Otulacz muślinowy BOTANIC GREY

Otulacz muślinowy BOTANIC GREY

79,20 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 79,20 zł/1szt.Cena regularna 99,00 zł brutto/1szt.
pixelpixelpixelpixelpixelpixel