Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pieluszki muślinowe

2021-12-21
Pieluszki muślinowe

Pieluszki muślinowe to pieluszki wielokrotnego użytku. Kiedyś pieluszki kojarzyły nam się tylko z tetrowymi, białymi pieluchami. Dziś mamy możliwość kupienia pieluszek muślinowych, które są delikatniejsze, a wielki wybór wzorów i kolorystyki sprawiają, że spodobają się nie tylko Tobie, ale i dziecku. 

Czym jest pieluszka muślinowa?

Muślin to tkanina cienka i luźna w splocie. Wykonana jest z delikatnej bawełny. Muślin był już używany w starożytnym Egipcie i służył do przewijania i otulania niemowlaków. Od tamtych czasów aż po dzisiejsze jest cenioną tkaniną o zdrowotnych właściwościach. Pieluszki muślinowe w przeciwieństwie do tetrowych nie wymagają prasowania - wystarczy je tylko naciągnąć, aby nadać im odpowiedni wygląd. Cechuje je wytrzymałość, a nawet po wielokrotnym praniu są niezniszczone i nadal kolorowe. 

Do czego mogą służyć pieluszki muślinowe?

Pieluszki muślinowe i tetrowe mają wiele zastosowań i są niezastąpione podczas wykonywania wielu czynności przy noworodkach, jak i przy dwuletnim dziecku. Pieluszka służy między innymi do:

  • przewijania niemowląt,
  • jako podkład pod pupę,
  • chroni ubrania przy ulewaniu, odbijaniu oraz karmieniu,
  • przyjemnie otula niemowlę,
  • służy jako ulubiona przytulanka, której nie dorówna żaden pluszowy miś, 
  • można nią wycierać rączki i buzię dziecka,
  • okrywa dziecko w upalne dni i chroni przed promieniami słonecznymi,
  • służy jako myjka podczas kąpieli oraz jako ręczniczek do wytarcia. 

Jak widać zastosowanie muślinu jest wielkie. Przy tych wszystkich zaletach najważniejsze jest to, że ta tkanina jest najbardziej przyjazna dla skóry dziecka. Ze względu na swoje właściwości może być wykorzystywana także przez mamusie. Idealnie nadają się do głębokiego oczyszczania twarzy. Zapewniają dobre oczyszczenie, usuwają pozostałości po makijażu i nie powodują podrażnień. Polecane są do pielęgnacji każdego typu cery.

Jakie są zalety pieluszek muślinowych?

Tkanina bawełniana, z której wykonane są pieluszki muślinowe to najstarsza na świecie, najbardziej ceniona tkanina. Jest trwała, a przy tym delikatna i miękka, dlatego świetnie spełnia swoją rolę w pielęgnacji wrażliwej skóry niemowlęcia. Muślin jest tkaniną naturalną, dlatego przepuszcza powietrze, reguluje temperaturę wewnątrz otulacza oraz pod muślinowym kocykiem. Dzięki temu niemowlę ma zapewnione ciepło, nie poci się i nie przegrzewa. Pieluszki muślinowe to produkty bardzo trwałe, przez długi czas zachowują swoją doskonałą formę, kształt i drukowane wzorki. Tkanina po każdym praniu staje się jeszcze bardziej miękka i przyjemniejsza w dotyku. Ich trwałość pozwala na korzystanie z nich przez długi czas. Czasami są one przekazywane kolejnym noworodkom, ponieważ nadal są w dobrej formie i mogą dalej pełnić swoją rolę. Kolejną ich zaletą jest to, że absorbują zapach mamy, dzięki czemu dziecko czuje ją cały czas przy sobie nawet wtedy, gdy nie ma jej tuż obok. 

Kolory, wzory, rozmiary i skład pieluszek muślinowych

Pieluchy muślinowe możemy kupić w przeróżnych wzorach i kolorach. Wybór nie jest prosty, gdyż piękne w wyglądzie i miłe w dotyku pieluszki sprawiają, że mamy zamiar kupić ich co najmniej kilkanaście. Nie ograniczaj się podczas zakupów - pieluszki szybko się brudzą i przy niemowlaku warto kupić ich więcej. Standardowym rozmiarem pieluszki muślinowej jest 75x75 cm. Jest to wystarczający rozmiar, aby otulić niemowlaka i wykorzystać pieluszkę do najpotrzebniejszych czynności. Niektóre pieluszki muślinowe mają w swoim składzie tkaninę bambusową. Takie pieluszki cechują się jeszcze większą delikatnością, miękkością i chłonnością. Połączenie tych dwóch tkanin daje idealną pieluszkę dla wrażliwej skóry niemowlaka. 

pixelpixelpixelpixelpixelpixel