Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Śliniaki dla noworodków

2021-12-20
Śliniaki dla noworodków

Rodzice dzieci, które zaczynają samodzielnie jeść, szybko przekonują się, jak dużą rolę w codziennym funkcjonowaniu odgrywają śliniaki dla noworodków. Chroni odzież niemowlęcia przed wylatującym z buzi pożywieniem i tym samym oszczędza czas poświęcony na pranie. Niestety bardzo często rodzice lekceważą zakup śliniaka dla noworodka, traktując go jak zbędny dodatek. Szybko jednak okazuje się, że nie mają racji.   

Kiedy kupić pierwszy śliniaczek?
Z zakupem pierwszego śliniaka dla noworodka nie należy zwlekać, gdyż przydaje się on nawet przy noworodku. Zatrzymuje mleko, ale również ślinę, a tym samym chroni nie tylko przed zabrudzeniem, ale przede wszystkim przed nieprzyjemnym uczuciem chłodu, jaki daje mokra tkanina. Dlatego też nie warto zwlekać z tym zakupem, a niemowlęcy śliniak koniecznie musi się znaleźć, jako obowiązkowy element na wyprawowej liście.

Czym kierować się przy wyborze ślinika dla najmłodszych?
Na rynku jest szeroki wybór śliniaków różnego typu, a wybór nie należy do najłatwiejszych. Pojawia się zatem pytanie, jaki śliniak wybrać? Przed podjęciem decyzji warto sobie przypomnieć, że jego rolą jest przede wszystkim ochrona odzieży malucha przed zabrudzeniem i zawilgoceniem. Musi on być również dopasowany do wieku dziecka i aktywności, jakie są jego udziałem. Zupełnie inaczej będzie wyglądał śliniak dla noworodka, a inaczej ten przeznaczony dla pełnego życia roczniaka, który zaczyna sam posługiwać się sztucami.

Na rynku jest szeroki wybór różnego rodzaju śliniaków, które równią się kształtem kolorem, ceną no i przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane. Dobrze spełniający swoją funkcje śliniak nie musi być drogi, jednak zbyt niska cena może budzić wątpliwości co do jego trwałości i jakości materiału, z którego został wykonany. Zdecydowana większość mam twierdzi, że przy wyborze śliniaka znaczenie ma przede wszystkim materiał, z którego został wykonany.

Ponieważ możemy uznać śliniak, jako przedmiot do zadań specjalnych, trzeba pamiętać, że tkanina, z której został wykonany, musi być bardzo dobrej jakości. Przede wszystkim powinien nie przepuszczać wilgoci, być miły w dotyku, tak, aby nie drażnić delikatnej i wrażliwej skóry dziecka oraz także łatwy do utrzymania w czystości.

Co jeszcze ma znaczenie?
Doświadczenie pokazuje, że najlepiej sprawdzają się śliniaki w stonowanych kolorach, które nie odciągają uwagi dziecka od czynności, jaką jest jedzenie. Najbardziej wygodne i praktyczne są śliniaki odpowiednio duże, o nieco wydłużonym kształcie – ochronią one nie tylko koszulkę, ale całe ciało malca. Dobrym rozwiązaniem są śliniaki wykonane z naturalnych materiałów przeznaczonych do prania w pralce. Na topie są śliniaki, które nie szeleszczą. Szelest śliniaka nie tylko rozprasza maleństwo, ale również może być denerwujący dla całego otoczenia.

Warto również zwrócić uwagę na wiązanie. Doczepione do śliniaka troczki muszą się łatwo związywać i być trwałe. Powinny być tak skonstruowane, aby nie stanowiły zagrożenia dla bezpieczeństwa dziecka, a ściąganie i nakładanie śliniaka nie nastręczało żadnych problemów. 

 

pixelpixelpixelpixelpixelpixel