Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

W czym położyć spać niemowlę?

2022-04-13
W czym położyć spać niemowlę?

W CZYM POŁOŻYĆ SPAĆ NIEMOWLĘ?

Przygotowując miejsce do spania dla nowo narodzonego dziecka trzeba zwrócić uwagę między innymi na temperaturę otoczenia. Ze względu na to, że mechanizmy termoregulacyjne organizmu są jeszcze na początkowym etapie niedojrzałe, noworodki łatwo ulegają zarówno przegrzaniu jak i wychłodzeniu. Lekarze i położne podają, że optymalna temperaturą otoczenia dla niemowlaka to 20-21 stopni Celsjusza, do spania odpowiednie będzie nawet 18 stopni. Dobrze jest nadzorować i regulować temperaturę na bieżąco.
Kolejnym elementem do rozważenia przy organizowaniu przestrzeni dla noworodka jest materac. Do spania niewskazane są powierzchnie miękkie, które dopasowują się do kształtu ciała. Dlatego ze względów bezpieczeństwa powinniśmy wybierać twardsze materace.
Oprócz tego, w łóżeczku powinno znajdować się jak najmniej przedmiotów, które mogłyby przykryć buzię dziecka i utrudnić oddychanie.

Rodzaj nakrycia dostosowujemy do wieku dziecka.

 

 

ROŻEK DLA NIEMOWLĄT

Podczas pierwszych tygodni po urodzeniu najlepiej sprawdzą się rożki. Są odpowiednie niezależnie od wagi urodzeniowej dziecka, ponieważ można dowolnie regulować ich długość i stopień otulenia. Rożek zapewni odpowiednią termoregulację i stałą temperaturę podczas snu, ale pozwoli też wygodnie wziąć malucha na ręce do karmienia lub przytulenia, bez wychładzania ciała.
Idealny rożek to ten uszyty z naturalnej bawełny z Certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, ocieplony antyalergicznym wypełnieniem. W naszej ofercie znajdziesz rożki niemowlęce w różnych wersjach kolorystycznych, wszystkie są w uniwersalnym rozmiarze.

ŚPIWOREK DO SPANIA

Gdy dziecko wyrośnie z rożka nadchodzi czas, żeby sięgnąć po śpiworek do spania. Okrywa on niemowlaka, zapewniając mu miejsce na swobodne ruchy ciała. Jednocześnie uniemożliwia rozkopanie się i odkrycie, dzięki czemu gwarantuje stałą temperaturę podczas snu oraz to, że dziecko nie zakryje sobie buzi i noska.
W naszym sklepie dostępne są śpiworki dla dzieci od 3 miesiąca do 12 miesiąca życia. Są tak zaprojektowane, aby w wygodny sposób przewinąć dziecko. Wystarczy od dołu rozpiąć suwak i bez odkrywania góry zmienić pieluszkę. Śpiworek można też całkowicie rozpiąć i rozłożyć, dzięki czemu zakładanie go jest bardzo komfortowe, nie trzeba przekładać przez otwory główki ani rączek dziecka.
W zależności od temperatury otoczenia, dziecko można położyć do śpiworka w samej pieluszce, w body lub pajacyku. Ubranie i śpiworek z tym samym wzorem stworzą ładną całość.
Na rynku można znaleźć śpiworki nawet dla przedszkolaków. Jednak w późniejszym wieku nie każde dziecko akceptuje ograniczenie przestrzeni dla nóżek i utrudnione samodzielne wstawanie.

POŚCIEL Z WYPEŁNIENIEM

Wtedy możemy sięgnąć po gotowe zestawy pościeli z antyalergicznym wypełnieniem.
Taka pościel jest zazwyczaj lekka, miękka i miło otula. Zapewnia ciepło, ale jest też przewiewna. Duży wybór wzorów i kolorów pozwala każdemu znaleźć coś odpowiedniego do dziecięcej sypialni i dopasować wzór do ulubionego prześcieradła. Komplet kołdra-poduszka idealnie sprawdzi się też w przedszkolu. Pościel z wypełnieniem pierzemy całość wrzucając do pralki, dlatego również w sytuacjach awaryjnych możemy łatwo zachować higienę. Należy pamiętać, że pościel nie jest zalecana dla noworodków.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixel