Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wszystko co warto wiedzieć o poduszkach do karmienia

2021-12-20
Wszystko co warto wiedzieć o poduszkach do karmienia

Poduszka do karmienia to przydatny i coraz popularniejszy gadżet dla mam i noworodków. Czy warto go kupić? Czym się kierować przy wyborze? Poniżej znajdziecie kilka rad i wskazówek dotyczących tego produktu.

Karmienie to codzienna i niejednokrotnie czasochłonna czynność. Dla wielu mam to proces wymagający intymności, wygody i przygotowania. Stąd na rynku pojawia się wiele gadżetów dedykowanych karmiącym mamom – fotele, poduchy, dostosowana odzież, chusty.

Naszym zdaniem poduszka do karmienia to absolutny strzał w dziesiątkę przy kompletowaniu wyprawki. Pozytywnie wpływa na zdrowie mamy i dziecka i jest udogodnieniem podczas karmienia.

Najważniejszą zaletą poduszki do karmienia jest to, że zapewnia bezpieczeństwo i wygodę dziecku. I oczywiście mamie. Gwarantują to odpowiednie wymiary i sprężystość. Szeroka poducha pozwala swobodnie ułożyć się dziecku, szczególnie większemu, które ze zbyt wąskiej poduszki zsuwa się. Powinna być odpowiednio twarda, aby dała podporę pod całe ciałko i utrzymała je na pożądanej wysokości, przy piersi. Z tym mają problem szczególnie noworodki, które często mają zbyt wysoko do piersi, mama musi je podtrzymywać ręką lub podkładać koce lub nieprzystosowane do tego poduszki. To stwarza dyskomfort, jest często niekorzystne dla postawy mamy i dziecka i wybija maleństwo z rytmu jedzenia.

Poduszka do karmienia w dużej mierze przejmuje słodki ciężar, odciążając ręce i kręgosłup mamy – warto zwrócić uwagę na ten aspekt, biorąc pod uwagę częstotliwość i długość karmienia. Mama podczas karmienia może wygodnie się oprzeć, mając przy tym prosty kręgosłup, odciąża również cały bark. Dodatkowo, w czasie przygotowywania się do karmienia (szukania odpowiedniej pozycji lub odpinania ramiączka) swobodnie możemy położyć maleństwo na poduszce i mieć wolne ręce. Jej budowa, a konkretnie rogi, mają kształt pozwalający utrzymać ją na biodrach. Z tak założoną poduszką łatwo sięgnąć po dziecko do łóżeczka i bezpośrednio usiąść.

Mając na uwadze zdrowie dziecka, istotne są materiały z jakich wykonana jest poducha. Tylko wysokiej jakości naturalne, atestowane tkaniny dają nam gwarancję tego bezpieczeństwa. Im milsze i przyjemniejsze w dotyku, tym lepiej.

Utrzymanie w czystości poduszek jest banalne, ponieważ mają zdejmowany pokrowiec. Suwak wszyty jest w wewnętrzną warstwę, tak aby nie uwierał i nie podrażniał skóry.

Zetknęliśmy się z wieloma pobocznymi zastosowaniami poduszek. Maleństwa potrafią uciąć na nich krótką drzemkę lub wspinać się do pierwszych osiągnięć w siadaniu.

Warto zaopatrzyć się w ten praktyczny i funkcjonalny produkt, który cieszy się dobrą opinią wśród mam.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel