Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyprawka dla niemowlaka – czyli na co zwrócić uwagę planując zakupy ?

2021-12-20
Wyprawka dla niemowlaka – czyli na co zwrócić uwagę planując zakupy ?

Planując wyprawkę dla niemowlaka najlepszym rozwiązaniem jest  podzielenie jej na działy, np. karmienieubrankasenspacery itp. W każdym z działów znajdą się rzeczy, które będą niezbędne w okresie tuż po narodzinach maluszka.  W ten sposób planując zakupy online będziemy mogli szybko i sprawnie dokonać wyboru odpowiednich produktów.  

W tym artykule skupimy się na dwóch podstawowych elementach jakie powinna zawierać wyprawka dla niemowlaka.
Mała garderoba czyli pierwsze ubranka

Czapeczki niemowlęce- warto zakupić od razu kilka sztuk na zmianę. O tym, jak dokonać wyboru odpowiednich czapeczek pisaliśmy już tutaj.   

Body i śpioszki -  warto kupić body zarówno długim jak i krótkim rękawem.  Niezależnie od pory roku, noworodka ubieramy w o jedną więcej warstwę ubrań, dlatego nawet jeśli maluszek przyjdzie na świat zimą czy latem, wyprawka dla niemowlaka powinna zawierać  body zarówno z krótkim jak i z długim rękawem.

Skarpetki i rękawiczki- najlepszym wyborem są tutaj produkty bawełniane, ponieważ nie będą one podrażniały skóry maluszka. Ważnie jest żeby nie miały uciskającego ściągacza. 
Kombinezon- to bardzo praktyczne rozwiązanie, chroniące maleństwo przed zimnem. Większość kombinezonów zapinanych jest z przodu na suwak z wszytymi rękawiczkami, co sprawia, że rzadziej się gubią. 

Kaftaniki- przede wszystkim warto wybierać produkty bawełniane, które nie będą podrażniać skóry. Kaftaniki powinny także posiadać zapięcia ułatwiające ich zakładanie i zdejmowanie. 


Sen i spacery maluszka 

W pierwszych miesiącach życia, dziecko śpi przez większość czasu, dlatego wyprawka dla niemowlaka powinna zawierać  wszystko to, co sprawi, że maluszkowi będzie spało się wygodnie. 

Prześcieradło – najlepiej zaopatrzyć się w bawełniane prześcieradła z gumką. Gumki pozwalają na dopasowanie prześcieradła do różnych typów wózka łóżeczka, przede wszystkim zapobiegając zsuwaniu się prześcieradła.

Łóżeczko i wózek – przy wyborze tych produktów decydującą rolę powinien odgrywać oraz odpowiednia amortyzacja kół, w przypadku wózka. Jeżeli nie macie zbyt dużo miejsca w sypialni, zamiast łóżeczka świetnie sprawdzą się tzw. dostawki do łóżka. 

Kocyk – to nieodłączny element wyprawki dla niemowlaka. Ma chronić maleństwo przed zimnem a także dawać poczucie bezpieczeństwa i spokojny sen. Dla  niemowlaków świetnie sprawdzą się kocyki bambusowe z kapturem. 

Kołderka bądź śpiworek – na noc, znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem jest śpiworek, zapinany na rzep. Maluszek nie będzie się wtedy odkrywać a łatwe zapięcie pozwoli na zmianę pieluszki bez budzenia.

Ochraniacz na szczebelki – to ważny element wyposażenia łóżeczka, zapewniający maluszkowi bezpieczeństwo podczas snu. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów ochraniaczy, zarówno wiązanych, jak też na rzepy. 

Karuzela na łóżeczko – decydując się na wybór karuzeli, warto pamiętać o tym, żeby zabawki nie gromadziły kurzu a melodyjka była spokojna i pozwalała maluszkowi zasnąć. 

Wyprawka dla niemowlaka to nie lada wyzwanie dla rodziców, dlatego jej kompletowanie watro zacząć ze sporym wyprzedzeniem, tak aby kupić rzeczy, które będą praktyczne i funkcjonalne dla maluszka. 

 

 

pixelpixelpixelpixelpixelpixel