Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyprawka dla noworodka

2021-12-21
Wyprawka dla noworodka

Wyobraziliśmy sobie jak noworodek czuje się zaraz po opuszczeniu mamy brzucha i stworzyliśmy listę rzeczy, które niemowlak chciałby mieć pod ręką w nowym otoczeniu. Wyprawka dla noworodka - lista. Przede wszystkim potrzebuje ciepła i przytulania, dlatego na pierwszym miejscu jest rożek, w którym jest miękko i przytulnie, jak u mamy. Maleństwo można ciasno owinąć, co ułatwia noszenie dziecka, również może złożyć jako przytulna mata, którą można rozłożyć na łóżku obok mamy.

Do dodatkowego osłonięcia lub otulenia np. podczas karmienia idealna byłaby bambusowa chusta. Chusta taka zajmuje niewiele miejsca, a przyda się w wielu sytuacjach, jako otulacz, kocyk, chusta dla mamy przy karmieniu a nawet ręcznik. Jest duża, więc można nią osłonić cały wózek gdy maleństwo śpi.

Następna na liście wyprawki dla noworodka byłaby poduszka do karmienia, bo tulenie, spanie i jedzenie to główne aktywności maluszka. Każdy bobas potrzebuje chwili, aby nauczy się jeść, dlatego trzeba mu zapewnić komfort i spokój. Poduszka do karmienia na pewno będzie pomocna, ponieważ zapewni dziecku dobre i wygodne podparcie, a mamie odciąży rękę. Maluszki też uwielbiają spać na poduszkach do karmienia.

Co jeszcze zabrałby ze sobą bobas? Na pewno dorzuciłby do torby pieluszki muślinowe, czyli produkt o wielu zastosowaniach. Po pierwsze to najlepsza przytulanka, którą dzieci uwielbiają mieć przy buzi, gdy zasypiają, a w odróżnieniu od maskotek są bardzo miękkie, delikatne i łatwo je prać. Można je rozłożyć pod główką maluszka, aby ochronić poduchę, łóżeczko lub ramię mamy przed ulewaniem. Przydadzą się, aby rozłożyć na zimnej wadze podczas ważenia lub lekarskiego badania.

Pierwsze chwile życia maleństwa utrwalicie pewnie na wielu zdjęciach, dlatego  wyprawka dla noworodka to przygotowana dla Was selekcja najładniejszych wyborów maluszka, które będą również cieszyć oko mamy. Życzymy magicznych chwil.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel