Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyprawki do szpitala dla noworodka

2022-01-07
Wyprawki do szpitala dla noworodka

Wszystkie matki wiedzą, że naszykowanie wyprawki do szpitala dla noworodka jest niezwykle trudne i problematyczne. Zazwyczaj jednak schemat jest jeden, wszystkie dzieci od pierwszych dni życia potrzebują tych samych gadżetów. Warto zadbać o to, aby dziecko miało wszystko to, czego potrzebuje. Co wchodzi w skład wyprawki do szpitala dla niemowlaka?

Czapeczki niemowlęce
Każde dziecko musi mieć przynajmniej 3 czapeczki niemowlęce . Niestety szpital nie zapewnia tego typu gadżetów dla matek. Od pierwszych dni życia uszy dziecka są niezwykle narażone na wiatr i pyłki, które unoszą się w powietrzu. Oczywiście czapeczki powinny być dokładnie wyprane i wyprasowane.

Rożek
Niektóre matki uważają, że jest to zupełnie zbędne, jednak kiedy dziecko leży w łóżeczku szpitalnym, musi czuć się bezpiecznie, jak w łonie matki. Wbrew powszechnej opinii warto zakupić rożek niemowlęcy. Obecnie w ofertach dostępne są rożki w ciekawych wzorach i kolorach, między innymi we wzór w ananasy, czy arbuzy. Wybór jest wręcz gigantyczny.

Pieluszki muślinowe/bambusowe
Każde dziecko musi mieć swoją, prywatną pieluszkę. Dzięki niej czuje się bezpiecznie i komfortowo. Pieluszki muślinowe powinny być miękka i delikatna. Dzięki temu dziecko poczuje pełne bezpieczeństwo i satysfakcję.

Otulacze muślinowe
To stosunkowo nowy trend wśród wielu matek. Otulacze muślinowe pełnią w sumie funkcję rożka i kocyka w jednym. Wykonane są w bardzo dobrej jakości materiałów, dzięki czemu dziecko nie będzie miało możliwości poranienia skóry. Otulacze sprawiają, że dziecko czuje się, jak w łonie matki.

Oprócz wyżej wymienionych produktów, które dostępne są na stronie https://pinknomore.pl/pl/, należy również zapakować:

Pampersy
Dwie-trzy paczki pampersów ( 0 i 1), aby dobrać odpowiedni kształt pampersa do pupy dziecka. Często bywa tak, że dziecko rodzi się zbyt duże na pampersy 0 lub za małe na pampersy 1, dlatego warto mieć przy sobie oba rodzaje. Ważna jest również ich marka. Niektóre firmy stosują w pampersach szkodliwe środki odkażające, które sprawiają, że pupa dziecka staje się sucha i podrażniona.

Emolienty
Emolienty są podstawą w kąpieli noworodka. Jego skóra jest zbyt wrażliwa, aby mieć bezpośredni kontakt z mydłem, czy innymi drażniącymi składnikami. Emolient należy wlać w niewielkiej ilości do wanienki dziecka i w ten sposób, ciepłą wodą z delikatną zawartością płynu należy myć całe ciało dziecka. Emolienty nie zawierają sztucznych parabenów i szkodliwych substancji. Warto o tym pamiętać.

Smoczek
Warto zakupić kilka różnych sztuk. Dziecko samo wybierze, które ssie mu się najlepiej. Wcześniaki mają specjalne małe smoczki, dzięki którym uczą się odruchu ssania.

Dodatkowo nie można zapomnieć również o: 3-4 body dla dziecka, 3-4 pajacyki, kilka pieluch tetrowych, ręcznik dla noworodków z kapturem, chusteczki nawilżane, krem i oliwka.

Jak widać, lista produktów potrzebnych dla dziecka jest bardzo długa. Żadna matka nie może zapomnieć, jak ważne są pierwsze dni życia maleństwa. W szpitalu może być wszystko utrudnione, ponieważ sale są dzielone, toalety wspólne, a czas z dzieckiem niezwykle krótki. Wizyta w szpitalu trwa zazwyczaj 3 dni, jednak czas ten może się wydłużyć, jeżeli dziecko nieoczekiwanie zachowuje lub poczuje się gorzej. Walizka do szpitala musi być spakowana już po 20 tygodniu ciąży. Niestety często akcja porodowa zaczyna się o wiele szybciej. Przedwczesny poród to bardzo trudne doznanie dla każdej kobiety, jednak należy wspomnieć, że również takie sytuacje bardzo często się zdarzają. Pełna gotowość jest wskazana szybciej niż planowany termin porodu.

 

pixelpixelpixelpixelpixelpixel