Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

CZAPECZKI I OPASKI DLA NIEMOWLAKA

( ilość produktów: 23 )

CZAPECZKI NIEMOWLĘCE

A gdzie dziecko ma czapeczkę?

Takie pytanie słyszał każdy rodzic przynajmniej raz. Stało się już żartem, ale nadal bywa źródłem starć pokoleniowych. Pytają babcie, ciocie, przypadkowo spotkane panie na ulicy.

Czy czapeczka rzeczywiście jest aż tak ważna? O co chodzi?

Pierwsza czapka dla dziecka znajduje się na każdej liście rzeczy do porodu. Warto ją spakować do torby do szpitala. Ciało noworodka wychładza się bardzo szybko i może się zdarzyć, że czapka i cieplejsze otulenie będzie niezbędne.

Jak we wszystkim należy słuchać rozsądku i kierować się intuicją, a w tym przypadku także termometrem. Jeżeli w pomieszczeniu jest ciepło, nie zakładamy dziecku czapki do snu, nie jest też potrzebna podczas karmienia, a po kąpieli wystarczy ręcznik z kapturkiem. Natomiast jeżeli kark dziecka jest chłodny, a my sami mamy ochotę wskoczyć w ciepłe rzeczy, warto skorzystać z cienkiej bawełnianej czapeczki.
Pierwsza czapeczka dla nowordodka, którą pakujemy do porodu powinna być uszyta ze 100% bawełnianej certyfikowanej dzianiny. Powinniśmy zadbać, aby nie miała wystających elementów, niepotrzebnych ozdób, kłujących szwów czy drażniących metek. Bawełna zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza i ochronę bardzo wymagającej skóry noworodka.

Pierwszy spacer. Czy zakładać czapkę?

Pierwszy spacer to ważne wydarzenie. Jeżeli zabieramy babcię, to czapka jest niezbędna niezależnie od pory roku;-) W przeciwnym wypadku, kierujemy się intuicją i temperaturą powietrza. Jeżeli nam jest chłodno, chłodno będzie również dziecku. Wiosną, latem, wczesną jesienią warto mieć pod ręką cienką czapkę z bawełnianej dzianiny. W chłodniejsze dni dobrze sprawdzi się czapeczka typu Beanie.

Zimą czapkę trzeba zakładać zawsze, bo głowa jest częścią ciała, która nie jest dobrze chroniona przed zimnem, nie ma tkanki tłuszczowej. Przez głowę tracimy ok. 10-11% ciepła.

Jaką czapkę wybrać na zimę?

Zimą najlepiej sprawdzą się czapki z wełny merino. Warto wybrać taką, która zakryje uszy i czoło, wtedy będziemy mieli pewność, że głowa jest dobrze zabezpieczona przed zimnem.

Dlaczego wełna Merino?

Wełna merinosów, pochodząca od specyficznej rasy owiec, zdobyła w ostatnich latach dużą popularność wśród producentów odzieży. Czemu zatem warto wybrać dla swojego dziecka czapkę z tej włókniny? Oto kilka kluczowych zalet:

  • Termoregulacja: Wełna merino doskonale izoluje ciepło, chroniąc główkę dziecka przed zimnem, ale jednocześnie zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu dzieciom nie jest zbyt gorąco w cieplejsze dni.

  • Absorpcja wilgoci: Materiał ten jest w stanie wchłonąć nawet do 30% własnej masy w wilgości, nie czując się przy tym mokro. Dzięki temu pocenie się i dyskomfort związany z mokrą czapką staje się mniej prawdopodobne.

  • Hipoalergiczność: Dla wielu rodziców ważne jest, aby materiały, z których są wykonane ubrania dla dzieci, były przyjazne dla skóry. Wełna merino jest naturalnie hipoalergiczna, co sprawia, że jest doskonałym wyborem dla dzieci o wrażliwej skórze.

  • Naturalność: Wełna merino to 100% naturalny produkt, co dla wielu rodziców jest ważne w dobie sztucznych materiałów i chemicznych dodatków.

  • Odporność na zapachy: Wełna merino posiada naturalną zdolność do odganiania nieprzyjemnych zapachów, co jest szczególnie przydatne dla aktywnych dzieci, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu.

  • Wytrzymałość: Pomimo swojej delikatności, wełna merino jest niezwykle trwała i odporne na ścieranie, co jest ważne, biorąc pod uwagę intensywny styl życia większości dzieci.

Czapki z wełny merinosów łączą w sobie komfort, funkcjonalność i naturalność. Są doskonałym wyborem dla dzieci, które potrzebują ochrony przed chłodem, ale jednocześnie chcą czuć się swobodnie i komfortowo niezależnie od warunków pogodowych.

Zakładać czapkę czy nie zakładać czapki?

Presja “babcinej” czapki jest równie szkodliwa jak moda na niezakładanie czapki. Czapka jest w porządku, zawsze warto mieć ją pod ręką i kierować się zdrowym rozsądkiem. Odpowiednio dobrać grubość i rodzaj czapki do pogody i temperatury. Nikt nie lubi marznąć, tak samo jak nikt nie lubi, gdy jest mu za gorąco. Tak samo jest z malutkimi dziećmi.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze czapki dla niemowlaka?

Czapka powinna mieć odpowiedni krój, tak aby spełniała swoją funkcję. Musi dobrze trzymać się na główce, nie zsuwać się na oczy. Jeżeli tego wymaga pogoda, zakrywać czoło i uszy.
Bardzo ważne jest, aby pierwsza czapeczka była wykonana z certyfikowanych tkanin i przędz. Czapka ma bezpośredni kontakt z głową i powinniśmy zadbać, aby była pozbawiona szkodliwych substancji.
Pierwsza czapka nie musi, ale fajnie jakby była twarzowa. Pierwsza czapka jest prawdopodobnie najbardziej obfotografową czapką w naszym życiu. Nie jest to priorytet, ale ziomalska czapka będzie dobrym wspomnieniem w rodzinnym albumie.

Pierwsza czapeczka dobrze wygląda w połączeniu z pajacem lub bodziakiem z tej samej kolekcji. Tworzą ładną wypawkową całość.

Taki zestaw z pajacem lub body można stworzyć również z opaską.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel